Sıkça Sorulan Sorular

Genel Bilgi

Güvenli gıdaya ulaşım insanların temel haklarındandır. Hijyen Skoru'nun amacı halkımızın güvenli gıdaya ulaşımını kolaylaştırmaktır. Kullanıcılar, hijyenskoru.com ve mobil uygulamalarımız aracılığı ile sistemimizde kayıtlı olan işletmelerin güncel hijyen koşul göstergesine (Hijyen Skoru'na) hiçbir ücret vermeden ulaşabilirler.
Hijyenskoru.com adresindeki kayıt ol butonuna tıklayıp üyelik formunu doldurarak veya Hijyen Skoru mobil uygulamamız üzerinden hiçbir ücret ödemeden üye olabilirsiniz.
Şifrenizi unutmanız durumunda size kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinizi soracağız ve e-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı göndereceğiz.

Hijyen Skoru

Hijyen Skoru iki parça halinde verilir. Birinci parça anlaşmalı gıda denetimi uzmanlarımızın işletmede gerçekleştirdiği gıda denetimlerinin sonucunda verilir. İkinci parça ise kullanıcılar tarafından verilir. Bu iki parçanın özel algoritmamız ile birleştirilmesiyle Hijyen Skoru oluşur.
İşletmenizin Hijyen Skoru'na üye olması bir kalite göstergesidir. İşletmenize denetim sonucunda skorunuzu belirten bir hijyen belgesi verilmektedir. Bu belge sizin güvenli gıdaya duyduğunuz önemin bir sertifika, müşterileriniz içinse bir güvencedir.
Daha yüksek Hijyen Skoru'na sahip olmak ve hijyen koşullarını geliştirmek isterseniz eğitim hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Eğitimlerimiz, uygun fiyatlarda olup işletmenin ihtiyacına özel şekillendirilmektedir.
Eğitimler sonucunda Hijyen Skoru'nuz artmaz. Eğitimlerin uygulanımının bir sonraki denetim sırasında görülmesi denetçi tarafından verilen Hijyen Skoru'nda artış sağlayabilir. Unutulmamalıdır ki, Hijyen Skoru'nun bir parçası da müşterilerin verdiği puanlardan gelmektedir. Dolayısıyla, eğitim sonrası öğrenilenlerin uygulamaya başlanması ve sürekliliği de yüksek bir Hijyen Skoru'na sahip olmak için önemlidir.

İşletme Kaydı

Kayıt için web sayfamızda tüm sayfaların en altında bulunan işletme kayıt talep formununun doldurulması gerekmektedir. Kayıt sonrası firmamızdan bir temsilci sizinle iletişime geçip bir denetim planı çıkaracaktır. Denetim sonucunda ise işletmenize Hijyen Skoru sertifikası teslim edilecek ve işletmeniz web ve mobil platformlarımızda bir seneliğine yayınlancaktır.
Kayıt yenilemek için tekrar form doldurmanız gerekmez. Sadece, satış temsilcimize ulaşıp ödeme bilgilendirmesi yapılmalı ve temsilcimizle birlikte bir denetim planı çıkarılmalıdır.
Kayıt sonrasında iptal mümkündür ancak iptal durumunda işletmenizin reklamı, platformumuzdaki görünümü kaybolur ve para iadesi gerçekleşmez.

Reklam

Hijyen Skoru'nda standart ve premium olmak üzere iki tip reklam olanağı mevcuttur. Standart pakette; işletmelere özelhijyenskoru.com adresinde bir sayfa bulunur, işletme kaydı ve denetim tamamlandığında Hijyen Skoru'nun Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından birer paylaşım yapılır. Premium pakette işletmelere özel çekim video/resim hazırlanımı, anasayfa'da reklam panosunda görünme olanağı ve sosyal medya hesaplarımızda işletmeye özel içerik paylaşılır.
Standart paket ücretsizdir ve sistemimize kaydını ve denetimini tamamlayan tüm işletmeler için sunulur. Premium paket ise opsiyoneldir ve her reklam şeklinin ayrı bir fiyatlandırması vardır. Reklam Opsiyonları bu adresten incelenebilir.
Reklam paketleri ödeme alınıp firmaya onay e-postası gönderildikten sonra başlar. Reklam yayını başladıktan sonra iptal durumunda para iadesi yoktur.

Gizlilik

Hijyen Skoru'nun gizlilik kurallarıyla ilgili bilgilendirmelerine hijyenskoru.com'daki tüm sayfaların en altında bulunan Kullanım Koşulları bağlantısı üzerinden erişebilirsiniz.